Termomodernizacja    
 

Od ponad miesiąca w pięciu Komendach Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej trwa termomodernizacja budynków. Prace budowlane odbywają się w ramach projektu partnerskiego „Termomodernizacja budynków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu, Brzozowie, Ustrzykach Dolnych oraz budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Dębicy i Stalowej Woli” dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego „System zielonych inwestycji” (GIS-Green Investment Scheme) Część 5) Zarządzanie energią w budynkach wybranych podmiotów sektora finansów publicznych.

Przedmiotem projektu partnerskiego jest termomodernizacja budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu, Brzozowie, Ustrzykach Dolnych oraz budynku Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 2 w Dębicy i Stalowej Woli. Uczestnikami projektu są:


Powiat Mielecki - lider projektu
Powiat Brzozowski - partner projektu
Powiat Dębicki - partner projektu
Powiat Bieszczadzki - partner projektu
Powiat Stalowowolski - partner projektu

- Wszystko jest pod kontrolą, każda jednostka prężnie działa, dzięki czemu prace przebiegają zgodnie z harmonogramem - ocenia Zbigniew Tymuła, starosta Powiatu Mieleckiego, który jest liderem projektu.

Starosta dostrzega także wiele korzyści płynących z realizacji wspólnych projektów. - Takie działania mają dobry cel. Można dzięki temu wiele osiągnąć. Ponad 2 mln zł zostanie zainwestowane nie tylko w naszym pięknym powiecie, ale także w innych miejscowościach na Podkarpaciu – dodaje.
Całkowity koszt realizacji Projektu wynosi 2.163.200,00 PLN. Koszty kwalifikowane w ramach Projektu to 2.127.720,00 PLN. Natomiast poziom dofinansowania Projektu wynosi do 98,38% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia co stanowi 2.093.360,00 PLN.

gallery2    
 

Zakres rzeczowy dla Powiatu Brzozowskiego:
- docieplenie ścian budynku,
- docieplenie dachu magazynu,
- wymiana stolarki okiennej,
- wymiana stolarki drzwiowej,
- modernizacja instalacji c.o, wymiana grzejników,
- montaż 4 szt. kolektorów słonecznych,
- modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej z zasobnikiem ciepłej wody wraz z instalacją cyrkulacji,
- klimatyzacja

 

Cały artykuł dostępny tutaj

 

Opracował: st.kpt. Tomasz Mielcarek