Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego w Jasionowie doszło 14 maja br. o godzinie 11.37. Zadysponowani strażacy z JRG Brzozów w ilości trzech zastępów zastali na miejscu samochód osobowy Opel Vectra po czołowym zderzeniu z samochodem ciężarowym marki Scania. Kierujący samochodem osobowym znajdował się wewnątrz pojazdu. Przybyły na miejsce wypadku zespół Karetki Pogotowia wraz z lekarzem udzielił osobie uwięzionej w samochodzie osobowym pomocy medycznej. W wyniku prowadzonych czynności ratowniczych lekarz stwierdził u poszkodowanego zgon. Droga została całkowicie zablokowana. Przybyłe zastępy JRG Brzozów zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Ratownicy odłączyli prąd w pojazdach oraz zabezpieczyli instalację LPG. Kierowca samochodu ciężarowego został zaopatrzony przez lekarza na miejscu. Dyżurny PSK Brzozów zadysponował ponadto: zastęp z OSP Jasionów, Policję i zespół dochodzeniowy wraz z prokuratorem.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowych strażacy przystąpili do uwolnienia osoby zmarłej z pojazdu osobowego. Zadysponowano samochód zakładu pogrzebowego, który zabrał zwłoki. Na miejsce zadysponowano pomoc drogową, która odholowała uszkodzony samochód osobowy. Po zakończeniu czynności strażacy uprzątnęli jezdnię z pozostałości powypadkowych. Całkowitemu zniszczeniu uległ samochód osobowy Opel Vectra, oraz przód samochodu ciężarowego. Działania trwały przeszło 4h.

Tragiczny śmiertelny wypadek w Jasionowie foto:archiwum KP PSP Brzozów Tragiczny śmiertelny wypadek w Jasionowie foto:archiwum KP PSP Brzozów   

 

Opracował: st. kpt. Tomasz Mielcarek