Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie przypominają o potrzebie rozwagi i ostrożności w korzystaniu z wypoczynku nad wodą. Pomimo wielu apeli służb ratowniczych corocznie nad wodą dochodzi do tragicznych zdarzeń, zwłaszcza często ma miejsce w czasie wysokich temperatur. Woda będzie bardziej bezpieczna gdy będziemy przestrzegać poniższych zasad.

 parada mini

Zachęcamy również do zapoznania się z pełnym materiałem informacyjnym zamieszczonym w dziale „Porady” – „Bezpieczny wypoczynek nad wodą” na oficjalnej stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz proponujemy pobranie przygotowanej broszury z oficjalnej strony Ministerstwa Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej, która realizuje kolejną edycję akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna Woda”. Akcja jest skierowana do dzieci i młodzieży szkolnej i stanowi cenne źródło informacji dla rodziców, nauczycieli oraz wychowawców. Celem akcji jest promocja bezpiecznego zachowania w wodzie, nad wodą oraz na wodzie podczas letniego wypoczynku. Adresy stron internetowych zamieszczono poniżej.

plakat

Opracował mł. bryg. Bogdan Biedka

 

na podstawie:

https://www.straz.gov.pl/porady/Bezpieczny_wypoczynek_nad_woda

      https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/aktualnosci/2089,Akcja-informacyjno-edukacyjna-Bezpieczna-Woda.htmlAkcja-informacyjno-edukacyjna-Bezpieczna-Woda.html