Warning: getimagesize(images/aktualnosci/2014/Bema/IMGP6624-867x481.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1559

Warning: getimagesize(images/aktualnosci/2014/Bema/IMGP6624-867x481.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/plugins/content/multithumb/multithumb.php on line 1559

Akcje

W czwartek 5 marca 2015r., o godzinie 8.24 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym domu mieszkalnego w Grabownicy Starzeńskiej. Do zdarzenia dyżurny PSK w Brzozowie zadysponował trzy zastępy z JRG Brzozów i jeden zastęp z OSP Grabownica. Po przybyciu zastępów działania polegały na zabezpieczeniu miejsca pożaru, po czym strażacy podali do przewodu kominowego z dachu budynku niewielką ilość wody, a z poziomu parteru budynku podali jeden prąd gaśniczy proszku. Po ugaszeniu pożaru, przewód kominowy przeczyszczono przy pomocy szczotki kominiarskiej i sprawdzono go kamerą termowizyjną. Pęknięciu uległ komin na długości ok.2m.

Do wypadku drogowego w Grabownicy Starzeńskiej doszło 8 lutego 2015r. Zadysponowani strażacy z JRG Brzozów w ilości dwóch zastępów zastali na miejscu samochody: Skoda Fabia i VW Passat po zderzeniu. W wyniku zderzenia pojazdów: samochód VW Passat znalazł się w przydrożnym rowie, zaś samochód Skoda Fabia zablokowała całkowicie drogę nr W-886. Poszkodowane zostały dwie osoby. Przybyłe zastępy JRG Brzozów zabezpieczyły miejsce zdarzenia i odłączyły akumulatory w uszkodzonych pojazdach. Na miejsce przybył patrol Policji i grupa dochodzeniowa. Przybyła karetka pogotowia ratunkowego zabrała dwie osoby poszkodowane do szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję, strażacy przemieścili jeden z pojazdów na pobocze. Działania trwały blisko 3 godziny. Zniszczeniu uległy: przód zarówno pojazdu WV Passat jak i Skody Fabia oraz prawy przód pojazdu Skody Fabia.

Do wypadku drogowego w Starej Wsi doszło 3 lutego 2015r. Zadysponowani strażacy z JRG Brzozów w ilości trzech zastępów, zastali na miejscu samochody Skoda i Ford po zderzeniu, które zablokowały oba pasy jezdni. Droga nr W-886 została całkowicie zablokowana. Na miejsce przybył patrol Policji. Poszkodowane zostały dwie osoby. Czytaj więcej...Przybyłe zastępy JRG Brzozów zabezpieczyły miejsce zdarzenia i odłączyły akumulatory w uszkodzonych pojazdach. Przed przybyciem karetki pogotowia strażacy ratownicy udzielili wsparcia psychicznego jednej z osób poszkodowanych. Przybyła karetka pogotowia ratunkowego zabrała dwie osoby poszkodowane do szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję, strażacy usunęli pozostałości pokolizyjne z jezdni. Działania trwały blisko 2,5h. Zniszczeniu uległ: przód pojazdu Skoda, oraz przód i prawy bok samochodu Ford.

 Do pożaru budynku mieszkalnego niezamieszkałego i budynku gospodarczego doszło  21 stycznia 2015r. o godz. 21.25. Pożar gasiły zastępy z JRG Brzozów, OSP Barycz, OSP Wesoła, OSP Domaradz, OSP Blizne, OSP Domaradz Poręby. Strażacy z JRG Brzozów po przybyciu na miejsce zastali palący się budynek drewniany niezamieszkały oraz przylegający budynek gospodarczy. Budynki objęte były całkowicie ogniem. Na miejscu pożaru działania prowadziła: OSP Barycz i OSP Domaradz Poręby. Przybyłe zastępy JRG Brzozów włączyły się do działań i zabezpieczyły miejsce zdarzenia.

      Do pożaru hali produkcyjnej w Grabownicy Starzeńskiej doszło 7 stycznia 2015r. Pożar gasiły zastępy z JRG Brzozów, OSP Grabownica, OSP Humniska, OSP Niebocko. Strażacy z JRG Brzozów po przybyciu na miejsce zastali pożar poddasza budynku produkcyjnego. Na miejscu strażacy nie stwierdzili osób poszkodowanych. Przybyłe zastępy JRG zabezpieczyły miejsce zdarzenia, następnie ze względu na duże zadymienie strażacy z JRG Brzozów wyposażeni w aparaty dróg oddechowych przystąpili do lokalizacji pożaru.